Čištění a
úklidové služby

Zápach a plíseň v pračce

Zápach a plíseň v pračce

čištění,úklid,rady a tipy na úklid,Zápach a plíseň v pračce,

TIP:

Máte zápach a plíseň v pračce?


Poradíme Vám, co s tím.

Jestliže patříte k těm, co doma šetří a perou na 30 nebo dokonce na 15 °C bude Váš účet za elektřinu sice o něco nižší a prádlo v bezpečí, ale může se vám stát, že se z vaší pračky začne linout nepříjemný zápach. Nepomůže vám ani nejsilnější aviváž a nejdražší prací prášek.

Výrobci praček přicházejí na trh s novými programy, které jsou šetrné k vláknům našeho oblečení. Netvrdím, že generátor vzduchových bublin, který najdete u některých novějších modelů, není šetrný. Sama jsem byla v šoku, že se prádlo vypralo na 15 °C, ale vaše pračka potřebuje občas pořádně vyčistit. Vynechat programy na 60 či 90 °C se rozhodně nevyplácí.
Při nízkých teplotách se v bubnu a trubkách usazují zbytky pracích prostředků. Stačí trocha nepozornosti a zavřená dvířka vytvoří ideální prostředí pro nečistoty, plíseň a bakterie. Když po týdnu přijdeme se špinavým prádlem a otevřeme pračku, čeká na nás nemilé překvapení.
Odborníci se shodují, že ve většině případů, kdy pračka zapáchá, stačí zapnout program s vyšší teplotou. Máte-li štěstí a doma vám stojí jeden z novějších modelů, objevíte programy, které jsou přímo určené na čištění bílé techniky. Zvládnou vyčistit zásuvku na prací prostředky i buben. Jiné tipy se usazenin a zápach zbavují pomocí páry.
Když vaše pračka nepatří mezi super inteligentní, postačí speciální čisticí prostředky, které jsou určené pro generální úklid. Používejte je klidně několikrát do roka. Pořizovací cena je od 100 do 300 Kč za balení, které vám vydrží více, jak půl roku. Seženete je v každé větší drogerii.
Pravidelné čištění pračky
Nejen v případě, že se vám z bubnu line příšerný odér, ale hlavně jako prevenci, bychom měli pračce dopřávat pravidelný servis. Nevím, jak u vás, ale já čištění pračky přímo nesnáším. Na všechny ty filtry, gumy a záhyby potřebujeme minimálně celodenní dovolenou.

Jako první se vrhněte na filtr. Podle výrobců se má čistit dvakrát do roka, ale ze zkušenosti vím, že kdo má domácí mazlíčky nebo delší vlasy, může být i zodpovědnější. Většinou ho najdeme na čelní straně spotřebiče, pod krycím víčkem. Filtr jednoduše vyjměte a důkladně propláchněte pod tekoucí vodou.

Podivná černá usazenina

Generální úklid čistým filtrem nekončí. Nejčastějším pachatelem zápachu je právě špinavé těsnění na dvířkách. Divili byste se, co vše se dokáže ukrýt pod úzkou gumou. V neposlední řadě nezapomeňte na dávkovač pracích prostředků. Vyndávání šuplíků se u každého modelu liší, ale vždy jde o jednoduchý manévr. Možná vás překvapí, kolik nevábně vyhlížející usazeniny se právě tam ukrývá. Černá špína se vytváří kombinací tekutého prášku a aviváže. To, co vidíte na konci dávkovače, je uvnitř pračky v mnohem větší intenzitě. Čeká vás práce s malým kartáčkem, který je jediným řešením, jak černou nečistotu z dávkovače odstranit.
Větrejte pračku i

dávkovač

Prát šetrně lze i jinak, než programem na nízké teploty. Důvodem žmolků a dírek na oblečení jsou starší typy bubnů. Dnes se vyrábějí z jiných materiálů a nemají velké otvory, které prádlo při otáčení ničí. Jednou za čas vyperte světlé ručníky nebo utěrky na vyšší teplotu a zápach zmizí.
A rada na závěr. Pokud budu opakovat to, co je notoricky známé, pak se omlouvám, ale mnoho z nás stále zapomíná, nechávat po doběhnutí programu dvířka otevřená a povytažený dávkovací šuplík. Kde není vlhko, není plíseň ani zápach.

Kontakt

ČIŠTĚNÍ A ÚKLID DOMÁCNOSTÍ
ČIŠTĚNÍ A ÚKLID FIREM
ČIŠTĚNÍ A ÚKLID KANCELÁŘÍ
VYKLÍZENÍ BYTŮ,DOMŮ,KANCELÁŘÍ atd.

 

Email:
info@cisteni-v.cz